„Z pasji do pomagania”

”Jaki rodzaj terapii przynosi najlepsze rezultaty w leczeniu narkomanii? Co stanowi największe wyzwanie dla pacjentów podczas procesu leczenia?”. Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań poznajemy podczas rozmowy z samym twórcą ośrodka terapii Forest, Tomaszem Wachowiakiem. Zapraszamy do zapoznania się z całym wywiadem, który został opublikowany 15 grudnia na Bydgoskim Portalu Internetowym. Pełna wersja dostępna po kliknięciu w poniższy link.

“Skuteczna terapia uzależnień
w dobie pandemii”

“Z badań wynika, że podczas pandemii i przymusowej izolacji ludzie częściej sięgali po alkohol, a u niepijących alkoholików często dochodziło do nawrotów. Dlaczego tak się dzieje?” Dlaczego nie warto zwlekać z decyzją o leczeniu i czy terapia uzależnień jest możliwa w trakcie epidemii? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada certyfikowany psychoterapeuta psychoterapii uzależnień od alkoholu i narkotyków Tomasz Wachowiak, twórca naszego ośrodka. Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem, który został opublikowany 25 września w gazecie “Nasza Bydgoszcz”. Pełna wersja dostępna po kliknięciu w poniższy link.

“Nie warto się zniewalać”

“Mając dobrze poukładane życie, dobrą pracę, zainteresowania, a może i pasje, czujemy się spełnieni, mamy adekwatne poczucie własnej wartości i jesteśmy po prostu szczęśliwi – polepszenie tego stanu może okazać się bardzo zgubne. Terapia to poszukiwanie szczęścia i droga do niego” – powiedział terapeuta naszego ośrodka Tomasz Wachowiak w wywiadzie z Kamilą Sierocką. Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem, który został opublikowany 27 sierpnia w dodatku do Gazety Wyborczej, o nazwie “Gazeta o uzależnieniach”. Pełna wersja dostępna po kliknięciu w poniższy link.