Najczęściej zadawane pytania - kliknij, aby dowiedzieć się więcej

1Co należy zabrać ze sobą na terapię?
Jeśli terapia jest typu stacjonarnego należy zabrać rzeczy osobiste, odzież, notatki, a przede wszystkim “chęć poradzenia sobie z nałogiem”, gdyż jest to pierwszym skutecznym warunkiem powodzenia w terapii.
2Jak długo trwa terapia?
Jest to zależne od rodzaju i stopnia uzależnienia a także od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Oferujemy najkrótsze pobyty (poza tzw. detoxem) trwające 4 tygodnie (amerykański model terapii) po najbardziej skuteczne 8 tygodniowe zgodne z terapią rekomendowaną przez PARPA i stosowaną przez placówki wg programu zatwierdzonego przez NFZ.
3Jak mogę się zarejestrować?
Rejestracja telefoniczna pod numerami kontaktowymi podanymi w zakładce kontakt oraz mailowo.
4Czy terapia zawsze jest skuteczna?
Stosujemy nowatorską metodę terapeutyczną BOROWIK POINT, która jest bardzo skuteczna i odnosi wiele sukcesów terapeutycznych. Należy jednak pamiętać, że powodzenie terapii zawsze zależy od bardzo wielu czynników, z których najważniejszym jest wewnętrzna motywacja pacjenta.
5Jaki jest czas oczekiwania na terapię?
Aktualnie miejsca w ośrodku są dostępne w ciągu 2-3 dni od daty zgłoszenia. Jeśli występuje konieczność dłuższego oczekiwania na miejsce zwykle ten czas wynosi tydzień lub maksymalnie dwa.
6Jakie pokoje są do dyspozycji w Ośrodku?
W ośrodku naszych klientów kwaterujemy do pokojów jedno lub dwuosobowych. Istnieje także opcja zakwaterowania w pokojach 3 lub 4 osobowych, jeśli zajdzie taka konieczność i potrzeba.
7Czy mogą odwiedzać mnie bliscy?
Tak, ale we wskazanych przez ośrodek porach, tj. poza godzinami w jakich odbywają się zajęcia terapeutyczne. Jesteśmy dodatkowo jedynym ośrodkiem w Polsce, który oferuje możliwość zakwaterowania i pobytu dla osób odwiedzających.
8Czy w ośrodku można palić papierosy?
Wewnątrz budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów. Jednakże palenie dozwolone jest na licznych tarasach, w które wyposażony jest ośrodek.
9Czy mogę wcześniej zakończyć terapię?
O zakończeniu terapii zawsze decyduje klient w porozumieniu z terapeutą prowadzącym. Niekiedy zasięga się opinii zespołu terapeutycznego.