Często zadawane pytania

FAQ

Co należy zabrać ze sobą na terapię?

Jeśli terapia jest typu stacjonarnego należy zabrać rzeczy osobiste, odzież, notatki, a przede wszystkim “chęć poradzenia sobie z nałogiem”, gdyż jest to pierwszym skutecznym warunkiem powodzenia w terapii.

Jak długo trwa terapia?

Jest to zależne od rodzaju i stopnia uzależnienia a także od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Oferujemy najkrótsze pobyty (poza tzw. detoxem) trwające 4 tygodnie (amerykański model terapii) po najbardziej skuteczne 8  tygodniowe zgodne z terapią rekomendowaną przez PARPA i stosowaną przez placówki wg programu zatwierdzonego przez NFZ. 

Jak mogę się zarejestrować?

Rejestracja telefoniczna pod numerami kontaktowymi podanymi w zakładce kontakt oraz mailowo. 

Czy terapia zawsze jest skuteczna?

Stosujemy nowatorską metodę terapeutyczną FOREST POINT, która jest bardzo skuteczna i odnosi wiele sukcesów terapeutycznych. Należy jednak pamiętać, że powodzenie terapii zawsze zależy od bardzo wielu czynników, z których najważniejszym jest wewnętrzna motywacja pacjenta.

Jakie są koszty terapii?

Koszty zawarto w zakładce cennik. W związku z otwarciem ośrodka od wszystkich podanych cen do końca roku 2019 stosujemy 20% zniżki.

Jaki jest czas oczekiwania na terapię?

Aktualnie miejsca w ośrodku są dostępne w ciągu 2-3 dni od daty zgłoszenia. Jeśli występuje konieczność dłuższego  oczekiwania na miejsce zwykle ten czas wynosi tydzień lub maksymalnie dwa.

Jakie pokoje są do dyspozycji w ośrodku?

W ośrodku naszych klientów kwaterujemy do pokojów jedno lub dwuosobowych. Istnieje także opcja zakwaterowania w pokojach 3 lub 4 osobowych jeśli zajdzie taka konieczność i potrzeba.

Czy mogą odwiedzać mnie bliscy?

Tak, ale we wskazanych przez ośrodek porach, tj. poza godzinami w jakich odbywają się zajęcia terapeutyczne. Jesteśmy dodatkowo jedynym ośrodkiem w Polsce, który oferuje możliwość zakwaterowania i pobytu dla osób odwiedzających.

Czy w ośrodku można palić papierosy?

Wewnątrz budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów. Jednakże palenie dozwolone jest na licznych tarasach, w które wyposażony jest ośrodek.

Czy mogę wcześniej zakończyć terapię?

O zakończeniu terapii zawsze decyduje klient w porozumieniu z terapeutą prowadzącym. Niekiedy zasięga się opinii zespołu terapeutycznego. 

Jak zacząć?

w

Rozmowa

Złap za telefon i zadzwoń.

Umów wizytę

Wybierzemy dogodny dla Ciebie termin spotkania.

Start terapii!

Zaczynajmy pierwsze spotkanie!