Najczęściej zadawane pytania - kliknij, aby dowiedzieć się więcej

1Co należy zabrać ze sobą na terapię?
Jeśli terapia jest typu stacjonarnego to należy zabrać ze sobą rzeczy osobiste oraz odzież, a przede wszystkim “chęć poradzenia sobie z nałogiem”, gdyż jest to podstawowy warunek powodzenia w terapii.
2Jak długo trwa terapia?
Jest to zależne od rodzaju i stopnia uzależnienia, a także od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Najkrótszy oferowany pobyt (poza tzw. detoxem) trwa 4 tygodnie (amerykański model terapii), natomiast najbardziej skuteczny i polecany jest program 8-tygodniowy (zgodny z terapią rekomendowaną przez PARPA i stosowany przez placówki wg programu zatwierdzonego przez NFZ).
3Jak mogę się zarejestrować?
Rejestracja telefoniczna pod numerami kontaktowymi podanymi w zakładce kontakt oraz mailowo.
4Czy terapia zawsze jest skuteczna?
Stosujemy nowatorską metodę terapeutyczną BOROWIK POINT, która jest bardzo skuteczna i odnosi wiele sukcesów terapeutycznych. Należy jednak pamiętać, że powodzenie terapii zależy od wielu czynników, z których najważniejszym jest wewnętrzna motywacja pacjenta.
5Jaki jest czas oczekiwania na terapię?
Aktualnie miejsca w Ośrodku są dostępne w ciągu 2-3 dni od daty zgłoszenia. Jeśli występuje konieczność dłuższego oczekiwania na miejsce zwykle ten czas wynosi tydzień lub maksymalnie dwa.
6Jakie pokoje są do dyspozycji w Ośrodku?
Naszych Klientów kwaterujemy do pokojów 1- lub 2-osobowych. Istnieje także opcja zakwaterowania w pokojach 3 lub 4 - osobowych, jeśli zajdzie taka konieczność i potrzeba. Wszystkie pokoje są z łazienkami. Posiadamy 4 pokoje 1 - osobowe, 8 pokoi 2 - osobowych i 4 pokoje 3 - osobowe.
7Czy mogą odwiedzać mnie bliscy?
Tak, ale we wskazanych przez Ośrodek porach, tj. poza godzinami, w jakich odbywają się zajęcia terapeutyczne. Jesteśmy dodatkowo jedynym ośrodkiem w Polsce, który oferuje możliwość zakwaterowania i pobytu dla osób odwiedzających.
8Czy w ośrodku można palić papierosy?
Wewnątrz budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów. Jednakże palenie dozwolone jest na zewnątrz budynku, na terenie Ośrodka.
9Czy mogę wcześniej zakończyć terapię?
O zakończeniu terapii zawsze decyduje Klient w porozumieniu z terapeutą prowadzącym. Niekiedy zasięga się także opinii zespołu terapeutycznego.